Na hlavní stránku horolezeckého oddílu TJ Lokomotiva Teplice

Jizerky

26. 9. 2009

S Jíťou a Libereckými – Magdou, Jirkou a dětmi – jsme vyrazili na společný výlet do podzimních Jizerek. Z Oldřichovského sedla jsme prošli krásnou lesní cestou až do blízkosti skály Zvon. Lezení na Zvonu jsme si raději nechali na jindy a po Ostrém hřebeni jsme pokračovali dál, až k Ostré stěně a k Žábě. Tyto skály leží stranou hřebene a je nutné k nim sestoupit strmou pěšinou.

P9269371.jpg
Cestou ke skalám nás vítá řopík.

P9269366.jpg
Tak děti, konec her, jdeme lézt.

P9269388.jpg
Ostré lezení na Ostré stěně.

P9269389.jpg
Tomu strejdovi to ale trvá.

P9269399.jpg
Kam že mám odšlápnout tou nohou?

P9269421.jpg   P9269426.jpg
Hmmm, vypadá to zajímavě.

P9269433.jpg
Našel jsem na Žábě klíčový chyt.

P9269434.jpg
Tak a teď se dobře dívejte jak to vyběhnu.

P9269454.jpg
Zapíšeme se a pak se budeme kochat výhledy.

P9269440.jpg
Na obzoru Smrk, nejvyšší hora české části Jizerek.